Levný dovoz aut z Německa

Dovoz vozidel ze zahraničí a zejména pak právě z Německa je velmi oblíbený. Důvodem je především nízká cena automobilů a jejich výborný stav. Za opravdu výhodnou cenu i se všemi náklady tak můžete z Německa dovézt téměř nový automobil.

Faktorů, které ovlivňují cenu automobilů v německých autobazarech je hned několik. První je vyšší životní úroveň Němců. Ti svůj vozový park obměňují daleko častěji, záleží jim na pohodlí a o své auto se starají ryze za pomoci autorizovaného servisu. Do autobazarů se tak až na výjimky dostávají auta v nejlepším pořádku a často i relativně mladá. Jen málo Němců jezdí s autem takzvaně na doraz, jako je to zvykem u nás.

Další fakt, který se podepisuje na výborném stavu vozidel je podoba tamějších silnic a dálnic. Zatímco v České republice na řidiče čekají jen hrboly a jet po dálnici se rovná neustálému zatěžování tlumičů, v Německu jsou silnice i dálnice ve výborném stavu a tlumiče i další součásti vozidla jsou tak ve výborném stavu.

Jak auto z Německa dovézt?

Pokud Vás tyto skutečnosti přesvědčily o tom, že dovoz aut by mohl být výhodný, podívejte se na stránky dovozautforum.cz a navštivte stránky jednotlivých autobazarů. Jistě si zde vyberete i Vy. Dovézt Vám pak auto může specializovaná agentura nebo to můžete zkusit vlastními silami. Není to vůbec nic složitého. Stačí sjednat dočasná pojištění auta a můžete ve svém novém vozidla z Německa přímo odjet.