Kdy zvolit nebankovní půjčky

I pokud se svými financemi zacházíte opatrně, může se stát, že budete potřebovat půjčit. Jak se ale mezi jednotlivými půjčkami orientovat? Nebojte se zeptat na všechno, co vás ohledně nabízené půjčky zajímá.

Bankovní půjčka je první volbou

První, kam se pravděpodobně obrátíte, bude banka. Většinou ta banka, kde máte vedený osobní účet. Po finanční krizi, která měla svůj počátek před rokem 2000, ale finanční trhy u nás ovlivnila zřetelně až před několika lety, jsou banky v půjčování peněz fyzickým osobám mnohem opatrnější. I při žádostech o kontokorent a kreditní kartu k vašemu běžnému účtu, požadují banky i po dlouholetých klientech potvrzení pravidelného měsíčního příjmu a kontrolují centrální i interní registr dlužníků. 

Stačí, že jste se v posledních 2 letech zpozdili v platbě například za nájemné nebo paušál mobilního telefonu, a automaticky se pro banku stáváte vysoce rizikovým klientem.

Jak takovou situaci řešit

Můžete využít půjčky bez registru, při jejichž schvalování se do registru dlužníků nenahlíží. I v případě, že žádáte o nebankovní půjčku, je dobré pokud máte pravidelný měsíční příjem. Každá instituce poskytne půjčku ochotněji klientům, u kterých je předpoklad včasného splacení půjčené částky.

Půjčky bez registru nabízejí získání obnosů v řádu tisíců až desetitisíců. Liší se úrokovou sazbou, tzv. RPSN i podmínkami splácení. Proto se ptejte na podmínky a dobu splácení, možnost dlužnou sumu předčasně splatit i na možnost změny splátek v průběhu splácení. Vyberte si pro vás nejvhodnější půjčku. Pokud na vyřízení půjčky spěcháte, můžete zvolit půjčky bez registru ihned, které se snaží doručit vám hotovost nebo poslat peníze na účet v co možná nejkratším čase.