Nabídka a poptávka práce v ČR

Ačkoliv v posledních měsících nezaměstnanost dosahuje svého maxima, nabídka práce v České republice není malá. Bohužel pro mnohé zájemce o práce je pouze nevyrovnaná, a stává se tak, že se nabídka nesetká s odpovídající poptávkou.

Nabídka práce je opravdu široká

Dokazují to nejen nejrůznější inzertní portály nebo úřady práce, ale také samotné firmy, které si často stěžují na nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců. Bohužel problém ale není v nedostatečné nabídce práce jako celku, ale v nedostatečné nabídce práce pro lidi, kteří se o hledání práce zajímají.

Na trhu se totiž pohybuje mnoho nekvalifikovaných pracovníků nebo absolventů bez praxe, kteří nejsou pro mnoho míst vhodní a nabídky práce jsou tak pro ně mnohdy nevhodné. Další roli hraje také mylná představa o práci, zejména u absolventů, kteří očekávají, že s titulem na ně čeká skvěle placená práce bez námahy a nejsou ochotni přistoupit na hůře placenou práci, než očekávali. Neuvědomují si přitom, že nemají dostatek praxe, aby mohli tak vysoký plat, jaký si představují, pobírat.

Dalším problémem jsou pak starší lidé, kteří práci hledají těžko kvůli svému vysokému věku. Zde se hledá řešení o poznání hůře a je jen na schopnostech individuí si práci najít a ukázat své opravdové kvality. Stavět se přitom vyplatí opět na již zmíněné praxi, kterou naopak tito lidé mají.

Pokud tedy taky patříte mezi ty, kteří práci nemohou sehnat, podívejte se na stránku www.annonceprace.com a snižte své nároky. Uvidíte, že hledání půjde o poznání snáze.