Půjčka na bydlení

Potřebujete získat peníze na rekonstrukci vašeho bytu nebo dokonce na novostavbu? Tak právě pro vás je určena půjčka na bydlení. Tuto půjčku nabízejí jak bankovní tak nebankovní instituce, rozdíly mezi nimi jsou v požadavcích nebo sazbách. Půjčka na bydlení se od jiných půjček liší několika vlastnostmi.

Mezi nejdůležitější změny patří určitě výše půjčky

Půjčky na bydlení nezřídka přesahují i milion korun. Od toho se také odvíjí delší splatnost (více než deset let). U bankovních institucí budete muset splňovat kritéria banky – prokazatelné pravidelné příjmy, dobrá platební morálka (klient nesmí být v registru), bonita klienta a také dokázání, k jakému účelu půjčka slouží.

U nebankovních společností část těchto podmínek vůbec není. Klient může mít zápis v bankovním registru – seznam klientů, kteří splátky platí pozdě nebo je vůbec neplatí. Nemusí se dokazovat pravidelné příjmy. U nebankovních společností stačí vyplnit jednoduchý formulář a půjčka na bydlení vám bude schválena. Při vyšší hodnotě půjčky ovšem budete muset jak u bankovní tak i u nebankovní půjčky ručit nemovitostí.

Úroky u nebankovních společností nebývají u tohoto typu dlouhodobých půjček tak vysoké, ale stále bývají výhodnější nabídky bank, protože jejich úrokové sazby jsou vždy o nějaké procento nižší.